Įvyko tarptautinė stovykla „Jaunimas ir krašto apsauga“

 

2014 m. rugpjūčio 18-22 d. Kaune, Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje įvyko tradicinė tarptautinė stovykla „Jaunimas ir krašto apsauga“.  Į stovyklą susirinko 30 jaunimo atstovų iš Ukrainos ir Lietuvos.

Stovyklos metu jaunimas buvo supažindintas su Lietuvos kariuomene iš vidaus: išmoko karinės maskuotės ypatumų, taktinių užduočių rengimo, įveikė NATO standartus atitinkantį kliūčių ruožą bei išbandė įgytas praktines ir teorines žinias kariniame poligone. Dalyviai išklausė įdomius Lietuvos ir užsienio ekspertų parengtus pranešimus gynybos, saugumo ir tarptautinių santykių temomis. Pranešimus skaitė Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto lektorius Giedrius Česnakas, Atlanto sutarties Lietuvos bendrijos (LATA) valdybos narys dr. Audrius Skaistys, Ukrainos NATO lygos atstovė Valerija Žuk bei Donecko universiteto dėstytojas Valerijus Kravčenka.

Renginį bendromis pastangomis organizavo LATA, Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykla ir Friedricho Eberto fondas.

map klaipeda telsiai taurages marijampoles alytus kaunas vilnius vilnius panevezys
facebook rss
nato