Jau 10 –jį kartą Lietuvoje startuoja tarptautinis konkursas ALIANTE 2014!

Domiesi tarptautiniais santykiais ir jų istorija? Norėtum iš arti pamatyti, kaip atrodo Lietuvos ir kitų NATO valstybių karinės pajėgos? Dar daugiau, norėtum išbandyti savo jėgas šaudymo rungtyse, atliekant naktinės orientacijos bei strateginio mąstymo reikalaujančias užduotis? Jei taip, dalyvauk tarptautiniame konkurse ALIANTE 2014! Geriausiai Lietuvoje pasirodžiusios komandos iškovos teisę atstovauti Lietuvą tarptautiniame konkurso finale Slovakijoje, kurį organizuoja Slovakijos gynybos ministerija bendradarbiaudama su nacionalinėmis karinėmis pajėgomis. Geriausiai tarptautiniame finale Slovakijoje pasirodžiusių komandų laukia kelionė į vieną politiškai ir ekonomiškai svarbiausių ES valstybių – Vokietiją, aplankant joje įsikūrusias karines bazes, susitinkant su šios šalies politiniais lyderiais bei susipažįstant su unikalia Vokietijos kultūra. Visa informacija apie projektą http://www.project-aliante.org/lt/

Projekte kviečiamos dalyvauti komandos, sudarytos iš dviejų 15 – 19 m vyresniųjų klasių moksleivių ar pirmo kurso studentų, gimusių 1994 rugpjūčio 1 d. -1999 birželio 30 d. Dalyviai privalės varžytis nacionaliniuose ir tarptautiniame etapuose, įrodyti savo žinias ir gebėjimą bendradarbiaujant sunkiomis sąlygomis. Kaip ir ankstesniais metais, bus 2 žinių patikrinimo etapai. Geriausieji bus atrinkti į tarptautinį finalą, kuriame bus išbandyta jų psichologinė ir fizinė stiprybė. Kaip jau minėta anksčiau, tarptautinis finalas vyks Slovakijoje, Lešť poligone, įsikūrusiame tarp kalnuotų vietovių.

ALIANTE yra unikalus konkursas išsiskiriantis iš kitų savo koncepcija bei geografiniu paplitimu. Jis skirtas pagilinti istorines žinias apie tarptautinius santykius ir jų raidą, Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją (NATO), tarptautinį ir nacionalinį saugumą. Konkurso nugalėtojai laimi galimybę aplankyti kitas NATO valstybes nares, susipažinti su šių valstybių karinėmis pajėgomis, kultūra.

Per dešimt konkurso metų Lietuvoje jame sudalyvavo per 4000 mūsų šalies moksleivių. Lietuvos moksleiviai jau 4 kartus (2004m., 2007m, 2009 m. ir 2011 m..) buvo absoliutūs tarptautinio konkurso „Aliante“ nugalėtojai.

Visą informaciją, susijusią su šiuo tarptautiniu konkursu, konkurso sąlygas, pirmojo etapo klausimus ir t.t. lietuvių kalba rasite adresu http://www.project-aliante.org/lt/ Nacionalinė projekto koordinatorė – Živilė Marija Vaicekauskaitė (el. p. aliantelietuvoje2014@gmail.com ).

 

Živilė Marija Vaicekauskaitė

Tarptautinio projekto „Aliante 2014“ nacionalinė koordinatorė Lietuvoje

LATA valdyba

El.p. zivile.marija.vaicekauskaite@gmail.com

Mob. 8-604-87520

map klaipeda telsiai taurages marijampoles alytus kaunas vilnius vilnius panevezys
facebook rss
nato