LATA garbės narei Gintarei Skaistei buvo įteiktas Ispanijos Karalystės Karininko kryžius

Šiandien Ispanijos ambasadoriaus Jose Maria Robles Fraga rezidencijoje LATA garbės narei Gintarei Skaistei buvo įteiktas Ispanijos Karalystės Karininko kryžius už pilietinius nuopelnus Ispanijai.
Džiugina tai, kad Gintarė Skaistė ne tik kalba ispaniškai, ir puikiai pažįsta šią Europos pietuose (Iberijos pusiasalyje) esančią monarchiją, tačiau taip pat pastaruosius 4 metus vadovauja Tarpparlamentinių ryšių su Ispanijos Karalyste grupei.

Šios Lietuvos parlamentarės aktyvumo dėka Ispanijos Kongrese įvyko susitikimas su Užsienio reikalų komiteto nariais, o Lietuvoje G.Skaistė susitiko su Ispanijos Tarybos pirmininke, delegacijomis iš įvairių Ispanijos kampelių. Savo vizitų Ispanijoje metu Madride, Valensijoje ir Galicijoje Seimo narė susitiko su tose vietovėse gyvenančiais tautiečiais bei Lietuvos bendruomene Ispanijoje.

Šią šalį Gintarė pamilo, kai jai vienerius metus teko studijuoti Madrido universitete. Kovo 11-tosios 29-ųjų metinių proga Gintarė su savo sutuoktiniu paėjėjo garsiuoju Camino de Santiago piligriminiu keliu. Oficialių ir neoficialių susitikimų metu G.Skaistė pabrėžia mūsų valstybių krikščioniškosios tapatybės svarbą, NATO oro policijos misijos, kurioje kartas nuo karto rotaciniu pagrindu mūsų oro erdvę saugo Ispanijos karališkosios oro pajėgos, būtinumą.

Šis nuolatinis bendravimas prisidėjo prie geresnio supratimo ir draugystės, kas stiprina tiek Lietuvą, tiek Ispaniją. Todėl šiuo pelnytu apdovanojimu nuoširdžiai džiaugiasi ir Atlanto sutarties Lietuvos bendrija (LATA), kuriai 2010-2012 metais pirmininkavo Gintarė Skaistė, nariai.

map klaipeda telsiai taurages marijampoles alytus kaunas vilnius vilnius panevezys
facebook rss
nato