LATA įregistravimo 24 metų sukaktuvės

Mielieji,
prieš 24 metus (rugpjūčio 5 dieną) tuometinis Teisingumo ministras A. Valys pasirašė Atlanto sutarties Lietuvos bendrijos (LATA) registracijos pažymėjimą. Šios organizacijos nariai-steigėjai laimėjo 1996 metų rudenį vykusius rinkimus į Lietuvos Respublikos Seimą ir padėjo daug pastangų, kad Lietuva 2004 metais taptų NATO pilnateise nare. Tais pačiais 2004 metais LATA registravosi kaip paramos ir labdaros gavėjo statuso turėtoja.
Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad jau 16 metų mes priklausome kolektyvinio saugumo ir gynybos organizacijai, kuri per savo gyvavimo 71 metus patyrė visą eilę transformacijų. Atėjo transformacijų laikmetis ir ATA (Atlanto sutarties organizacijas vienijančiai skėtinei organizacijai). Šiemet tik prieš keletą dienų įvykusi 66-toji ATA Generalinė asamblėja išsirinko naują pereinamąją vadovybę, kuri iki 2021 metų pavasario turi parengti naujos ATA konstitucijos projektą. LATA yra tik viena iš 37-erių šios skėtinės organizacijos narių, tačiau pilnateisėmis (ne asocijuotomis narėmis) yra tik Aljansui priklausančių valstybių organizacijos. Tikimės, kad jubiliejinius LATAi 2021 metus organizacija pasitiks kupina naujų idėjų bei įgyvendinamų projektų.
NATO ir LATA jungiantys vertybiniai pagrindai tiek valstybių sąjungai, tiek asmenims, palaikantiems šią valstybių sąjungą, yra vienodi, jų (vertybių) kasdieninis (gyvybinis) poreikis daro šias organizacijas neišardomomis. Sveikinu visus su organizacijos registracijos dvidešimt ketvirtosiomis metinėmis ir linkiu tiek metų darbuotis Lietuvos saugumo užtikrinimo srityje, kiek prireiks!
Organizacijos 24-tųjų metinių proga mūsų būstinėje 2020-08-05 (trečiadienį) Gedimino pr. 1, Vilniuje nuo 18.00 val. rengiamas LATA Vilniaus skyriaus narių susirinkimas, į kurį kviečiami visi buvę ir esamieji LATA nariai ir organizacijos bičiuliai (asmeninėmis saugumo priemonėmis: apsauginėmis kaukėmis ir dezinfekciniais skysčiais pasirūpina kiekvienas susirinkimo dalyvis individualiai).
Nuoširdžiai Jūsų,

LATA pirmininkas
dr. Audrius Skaistys

map klaipeda telsiai taurages marijampoles alytus kaunas vilnius vilnius panevezys
facebook rss
nato