LATA Jaunimo Tarybos atstovai dalyvavo NATO Ekspertų seminare Taline

Kovo 28 dieną Atlanto Sutarties Lietuvos bendrijos (LATA) Jaunimo tarybos pirmininkas Rokas Lazdauskas ir bendrijos narė Inga Samoškaitė dalyvavo tarptautiniame NATO koordinuojamame ekspertų seminare, kuriame kartu su specialistais iš visų trijų Baltijos šalių diskutavo apie NATO laukiančius ateities iššūkius ir grėsmes bei moterų vaidmenį Alijanse.

Susirinkusius specialistus sveikinimo žodžiais pasitiko NATO viešosios diplomatijos skyriaus programų vadovas Eric Povel bei Atlanto Sutarties Estijos bendrijos generalinė sekretorė Krista Mulenok. Kalbose minėjo apie šių seminarų svarbą, kurie padeda ne tik sustiprinti ryšius, bet ir rasti naujus problemų sprendimo būdus, o ekspertų diskutuotos temos bus apibendrintos į ataskaitą, kuri pasieks NATO generalinį sekretorių Jensą Stoltenbergą.

Pirmoji seminaro dalis buvo skirta NATO ateities iššūkiams, galimybėms ir grėsmėms. Diskusiją moderavo Estijos užsienio reikalų ministerijos Europos saugumo politikos departamento direktorius Taavi Toom. Ekspertai darbo grupėse dalinosi įžvalgomis apie kibernetinių atakų keliamas grėsmes, buvo paminėta, jog turėtų būti įsteigta daugiau kibernetinės gynybos centrų bei skirta daugiau dėmesio kibernetinių saugumo technologijų vystymui. Paliesta buvo ir propogandos tema, buvo pasiūlyta kuo daugiau ir kuo anksčiau šviesti piliečius kaip atskirti propogandą ir kokie galimi jos padariniai. Taip pat aptartas galimas ateitis iššūkis dėl kai kurių šalių vidinės politinės santvarkos nestabilumo, kuris gali paveikti Aljanso vieningumą.

Antrosios seminaro dalies produktyvumą ir sėkmę užtikrino Estijos užsienio reikalų ministerijojs Tarptautinių organizacijų skyriaus vadovė Karmen Laus. Ekspertai diskutavo apie „Women, Peace and Security“ programą ir jos pritaikymą NATO veiklose, tiek nacionaliniuose tiek organizaciniame lygmenyje. Buvo atkreiptas dėmesys į tai, jog apie moteris saugumo srityse yra kalbama nemažai, tačiau realių veiksmų padedančių integruotis moterims į karines infrostruktūras beveik  nėra. Kovo mėnesį, moters dienos progą, vyksta diskusijos su moterimis apie jų teises, tačiau tuo dėmesys moterims ir baigiasi. Specialistų nuomone, diskutuojant apie naujus sprendimus turi būti paliečiamas lyčių lygybės aspektas – tai yra lyčių lygybė turėtų būti nuolatinė tema.

Pristatę savo įžvalgas seminaro dalyviai vyko į Estijos fimų muziejų, jame vyko seminaro vieša diskusija, kuri buvo transliuojama internetu. Diskusijos metu specialistai atsakinėjo į žiūrovų, parlamento narių, bei moderatoriaus T. Taavi keliamus klausimus. Po viešos diskusijos „NATONIA“ žaidimo kūrėjas Joonas Mengel pristatė žaidimo idėją, jo sėkmės istoriją bei ateities plėtros viziją.

Po paskutiniųjių įžvalgų muziejaus salėje dalyvių laukė ir NATO 70-mečio progai specialiai pagamintas tortas.

Nuotrakų autorė Inga Samoškaitė

map klaipeda telsiai taurages marijampoles alytus kaunas vilnius vilnius panevezys
facebook rss
nato