Liepos 6-toji mūsų Valstybės diena

Mielieji, nuoširdžiai sveikinu su svarbiomis ir didžiomis šventėmis: liepos 6-tąja Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena, pergalių svarbių mūsų valstybingumui Durbės (liepos 13 d.) ir Žalgirio mūšiuose (liepos 15 d.) sukaktimis! Prieš 767 metus tuometinis Lietuvos valdovas Mindaugas įtvirtino savo statusą ne tik kaip regiono kunigaikštysčių vienytojas ir valdytojas, bet ir visos krikščioniškosios Europos buvo pripažintas karaliumi. 1253 metais Mindaugo valdoma Lietuvos karalystė įstojo į krikščioniškųjų Europos valstybių gretas, istorinę Europos Sąjungą. Tuometinės Lietuvos jėgą prieš 760 metus pajuto kalavijuočiai Durbės mūšyje.

Mindaugo žygdarbius tęsė pripažintas, tačiau nekarūnuotas Lietuvos ir daugelio rusų žemių valdovas – Vytautas Didysis, kurio mūšio lauko taktiniai sprendimai ir narsa atvedė mūsų protėvius į šlovingą Žalgirio pergalę prieš 610 metų.

Tai buvo susivienijusios Lietuvos šlovingasis laikotarpis. Įkvėpti Karaliaus Mindaugo, Vytauto Didžiojo ir kitų iškilių tautos valdovų įžvalgių darbų, kurkime vieningesnę ir klestinčią Lietuvą.

dr. Audrius Skaistys

Atlanto sutarties Lietuvos bendrijos (LATA) pirmininkas

map klaipeda telsiai taurages marijampoles alytus kaunas vilnius vilnius panevezys
facebook rss
nato