Nacionalinio saugumo religinė dedamoji

Dalyvavome tarptautinėje konferencijoje Ukrainoje

2022 m. lapkričio 30 d., vykdant vyskupo Vasylio Losteno vardo programą „Dialogas“ ir Tarpreliginių ir religinių santykių centro „Libertas“ projektą, vyko tarptautinė ekspertų konferencija „Religinis saugumas nacionalinio saugumo iššūkių kontekste“. Tarpreliginis dialogas. Konferencija vyko internetu, Google Meet komunikacijos platformoje.

Konferencijos organizatoriai – Ivano Frankivsko Ivano Zolotousto (Jono Auksaburnio) akademija, NATO informacijos ir dokumentacijos centras Ukrainoje, Lietuvos Atlanto sutarties asociacija, Juodosios jūros tarptautinis universitetas (Gruzija), Ukrainos nacionalinės mokslų akademijos Filosofijos instituto Religijos studijų skyrius,, Nacionalinis fondas „Davniy Halych“, Nevyriausybinė organizacija „Tarptautinio saugumo centras“.

Konferencijos pradžioje į susirinkusius kreipėsi programos „Dialogas“, centro „Libertas“ ir organizatorių vadovai ir linkėjo vaisingo bendradarbiavimo.

Konferencijos dalyviai atliko išsamią religinio ir nacionalinio saugumo problemų analizę, taip pat pateikė rekomendacijas suinteresuotoms šalims savo veikloje atsižvelgti į ekspertų aplinkos nuomonę.

Konferencijoje dalyvavo ekspertai, analitikai, mokslininkai, mokslininkai, visuomeninių organizacijų atstovai, studentai ir kiti suinteresuoti asmenys iš Ukrainos, Gruzijos ir Lietuvos.

Konferencijoje dalyvavo LATA pirmininkas Audrius Skaistys ir vicepirmininkas Vilius Kaminskas.

Vilius Kaminskas parengė ir pristatė pranešimą „Kova už tikėjimo laisvę Lietuvoje sovietinės okupacijos metais“.

Konferencija buvo tiesiogiai transliuojama Ivano Zolotoustojaus akademijos Facebook puslapyje, kur galima peržiūrėti konferencijos vaizdo įrašą.

Remiantis konferencijos rezultatais, per Ivano Frankivsko regioninę televiziją „Halychyna“ buvo surengta tiesioginė transliacija su mokslinio renginio dalyviais. Transliacijos įrašą galima peržiūrėti Halychyna televizijos Facebook puslapyje.

Konferencijos medžiagą planuojama paskelbti Ivano Zolotousto (Jono Auksaburnio) akademijos moksliniame biuletenyje „Gerasis ganytojas“.

Konferencijos techninę pagalbą suteikė Ivano-Frankivsko Ivano Zolotousty akademijos studentas Mykola Čemnis.

map klaipeda telsiai taurages marijampoles alytus kaunas vilnius vilnius panevezys
facebook rss
nato