Paskutinis šių metų projekto „NATO dienos Lietuvos mokyklose“ renginys įvyko Dzūkijos sostinėje Alytuje

Spalio 23 d. Alytaus Jotvingių gimnazijoje įvyko paskutinis šių metų Atlanto sutarties Lietuvos bendrijos projekto „NATO dienos Lietuvos mokyklose“ renginys. Septynis mėnesius trukusio projekto baigiamasis renginys neatsitiktinai vyko Alytuje – juk šis Dzūkijos kraštas garsėja atkakliomis rezistencinėmis kovomis už savo krašto nepriklausomybę bei turi garbingą ilgametę Ulonų karinio dalinio istoriją.

NATO veiklos specifiką, Lietuvos narystės Aljanse metu nuveiktus darbus, priimtus įsipareigojimus bei NATO vaidmenį Ukrainos ir Rusijos konflikto įvykių kontekste moksleiviams pristatė Vytauto Didžiojo universiteto dėstytoja Dr. Gerda Jakštaitė. Jaunimui taip pat buvo labai įdomu sužinoti, kokiais būdais būtų padedama Lietuvai karinio konflikto metu. Pranešėja pasidalino įžvalgomis apie Baltijos šalims skirtus individualius gynybos planus bei NATO šalių narių gynybos sistemų galimybes.

Galima pasidžiaugti į renginį atėjusiu šauniu Dzūkijos sostinės jaunimu, kuris ne tik įdėmiai klausėsi, bet ir demonstravo puikų NATO temos išmanymą vėliau vykusios viktorinos metu. Renginio pabaigoje visi sutarė, jog negalima leisti įteikti, jog Lietuva yra nepajėgi apsiginti nuo karinės agresijos. Tik pasitikėjimas ir tikėjimas savo valstybe bei sąjungininkais neleis suvešėti nedraugiškų šalių kėslams.

 

Parengė Atlanto sutarties Lietuvos bendrijos Jaunimo tarybos pirmininkas Povilas Labukas

map klaipeda telsiai taurages marijampoles alytus kaunas vilnius vilnius panevezys
facebook rss
nato