NATO informacijos centrų steigimas Gruzijoje

2007 m. gruodžio pradžioje baigtas įgyvendinti bendras Atlanto sutarties Lietuvos bendrijos (LATA) ir Gruzijos nevyriausybinės organizacijos „New Generation-new Initiative“ (nGnI) projektas – Gruzijos miestų ir miestelių mokyklose ir universitetuose įsteigta vienuolika NATO informacijos centrų.

Projekto „NATO informacinių centrų steigimas Gruzijoje – Lietuvos patirties perdavimas Gruzijai integracijos į NATO kelyje“ tikslas – suteikti išsamios informacijos apie NATO ir Gruzijos euroatlantinės integracijos procesus, paskatinti visuomenės diskusijas ir dalyvavimą politiniuose bei socialiniuose šalies procesuose. NATO centrų atidarymo proga vykusiuose susitikimuose ir diskusijose su moksleiviais, studentais, vietos bendruomene dalyvavo ekspertai iš Lietuvos krašto apsaugos ministerijos, užsienio šalių ambasadų Gruzijoje diplomatai, NATO viešosios diplomatijos padalinio atstovai, Gruzijos Vyriausybės atstovai, nGnI ir LATA nariai.

Renginių dalyviams buvo rodomas specialiai sukurtas animacinis filmas apie NATO organizaciją, ekspertai iš Lietuvos pasakojo apie Lietuvos patirtį integruojantis į NATO. Renginių savaitę baigė telekonferencija Briuselis–Tbilisis su NATO Generalinio Sekretoriaus specialiuoju atstovu Pietų Kaukaze ir Vidurio Azijoje Robertu Simmonsu ir Lietuvos nuolatiniu atstovu Šiaurės Atlanto Taryboje ambasadoriumi Linu Linkevičiumi.

NATO informacijos centrų lankytojai galės naudotis informacine medžiaga apie NATO, Gruzijos ir NATO santykius, socialinių ir ekonominių sąlygų pagerėjimą, galimybes ir perspektyvas, kurios atsivertų Gruzijai įstojus į NATO, taip pat apie tarptautines ir nevyriausybines organizacijas. Centrams vadovaus specialiai parengti vadovai. Jie organizuos renginius NATO ir visuomenei aktualiais klausimais, kvies į susitikimus pranešėjus, užmegs bendradarbiavimą su įvairiomis organizacijomis.

Projektą rėmė Lietuvos užsienio reikalų, Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos ambasada Gruzijoje, Bulgarijos ambasada Gruzijoje, NATO viešosios diplomatijos padalinys.

map klaipeda telsiai taurages marijampoles alytus kaunas vilnius vilnius panevezys
facebook rss
nato