Stažuotė Afganistano medikams

Lietuvos klinikose patirties semiasi Afganistano medikai

BNS
2006 lapkričio mėn. 24 d.

Kauno ir Vilniaus universitetinėse klinikose nuo šios savaitės stažuojasi keturi Afganistano Goro provincijos gydytojai. Trims chirurgams ir vienam bendrosios praktikos gydytojui numatytas praktinis darbas Lietuvos klinikų operacinėse, teorinės paskaitos. Planuojama, kad medikai tris savaites stažuosis Kaune, vieną – Vilniuje.

Gydytojų stažuotę surengė Lietuvos užsienio reikalų ministerija kartu su Atlanto sutarties Lietuvos bendrija.

„Neabejoju, kad stažuotės metu įgytos žinios prisidės prie pirminės sveikatos priežiūros lygio kėlimo Goro provincijoje. Tai yra viena iš prioritetinių sričių Lietuvai teikiant paramą šiai provincijai“, – URM pranešime spaudai teigia paramos Afganistanui koordinatorė, ambasadorė ypatingiems pavedimams Gintė Damušytė.

Anot projekto koordinatorės Eugenijos Tautkutės, afganų medikai – labai praktiški žmonės. Jie domisi ne tik gydymo technika, bet ir specialiąja literatūra, kurios karų nualintoje šalyje nėra.

Į projektą aktyviai įsitraukė ir Karo medicinos tarnyba, kurios bendrabutyje viešėdami Kaune gyvens afganų gydytojai.

Planuojama, kad medikai ne tik studijuos, bet ir turės galimybe susipažinti su Lietuvos tradicijomis, apsilankys Kaune vykstančiuose kultūriniuose renginiuose, sporto varžybose.

Šių metų valstybės biudžete Afganistano paramos projektams buvo skirta 1 mln. litų. Naujausiais duomenimis, į Goro provinciją Lietuvos vadovaujama Provincijos atkūrimo grupė pritraukė apie 25 mln. litų paramos lėšų.

Goro provincijoje karinę provincijos atkūrimo misiją vykdo ir saugesnę aplinką užtikrina kariškiai. Civilinę veiklą nuo 2005 metų liepos mėnesio vykdo Lietuvos specialioji misija, kurioje dirba pareigūnai iš Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijų, Policijos departamento. Kartu su specialiąja misija dirba JAV ir Islandijos civiliai.
Specialioji misija padeda afganams atkurti ir sustiprinti Goro provincijos valdžios struktūras, policijos pajėgas ir kaimo bendruomenes.

BNS

map klaipeda telsiai taurages marijampoles alytus kaunas vilnius vilnius panevezys
facebook rss
nato