Tarp tarptautinio konkurso ALIANTE 2015 prizininkų keturi lietuviai

Liepos 2 d. paaiškėjo tarptautinio konkurso ALIANTE 2015 nugalėtojai, tarp kurių keturi lietuviai – Garliavos Jonučių gimnazijos mokiniai Lukas Kriščiūnas ir Jurgis Čėsna bei Mykolo Biržiškos gimnazijos atstovai Vilius Šlapelis ir Naglis Jonas Kazlauskas. Kartu su komandos draugais iš Lenkijos bei Slovakijos lietuviai iškovojo teisę vykti į nugalėtojų kelionę Gruzijoje, kur laimėtojų laukia pažintis su įspūdinga šios šalies gamta, kultūra, istorija bei galimybė iš arčiau susipažinti su Gruzijos karinėmis pajėgomis.

Unikalus ALIANTE projektas jau 15 metus iš eilės kviečia 15 – 19 m. NATO ir jos partnerių valstybių moksleivius, besidominčius istorija, geografija, politologija, tarptautine politika ar karyba bei mėgstančius iššūkius, išbandyti savo jėgas tarptautiniame konkurse. Antrą kartą Lietuvoje surengtame tarptautinio konkurso finale varžėsi net 55 dalyviai iš 9 NATO ir jos partnerių valstybių. Finalo metu dalyviai turėjo įveikti Lietuvos kariuomenės parengtas užduotis, dirbti komandoje, pademonstruoti teorines žinias apie NATO veiklą,  taiklaus šaudymo įgūdžius bei įveikti dviejų dienų orientacinį žygį Brigados generolo Kazio Veverskio poligone.

Per 15 unikalaus projekto gyvavimo metų konkurse dalyvavo daugiau nei 35 000 mokinių iš 19 NATO ir jos partnerių valstybių, o projekto dalyviai aplankė net 10 valstybių skirtingose pasaulio žemynuose.

Konkurso ALIANTE 2015 finalą  globojo LR Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Projektą Lietuvoje įgyvendino Atlanto sutarties Lietuvos bendrija ir Lietuvos kariuomenė. Finansiniai projekto rėmėjai – LR Užsienio reikalų ministerija, Friedricho Eberto fondas, Kazlų Rūdos ir Kauno miesto savivaldybės, Čekijos Euro Atlantinio bendradarbiavimo asociacija Jagello 2000, UAB „Kautra“, UAB „Elsis“, UAB „NEVDA“, Lietuvos šaulių sąjunga, UAB „Ostara“, „Neptūno vandenys“, Lankininkų klubas „Strėlė“.

map klaipeda telsiai taurages marijampoles alytus kaunas vilnius vilnius panevezys
facebook rss
nato