Paaiškėjo tarptautinio konkurso ALIANTE 2015 nacionalinio etapo nugalėjotai

2015 m. gegužės 15 d. baigėsi tarptautinio konkurso ALIANTE 2015 II turas, kurio metu dalyviai turėjo parengti atsakymus į 35 klausimus apie istoriją, tarptautinius santykius, NATO bei geografiją. Lietuvos komandų atsiųstus darbus išsamiai patikrinusi ir vertinusi komisija nusprendė, jog nacionalinio etapo nugalėtojais yra Luko Kriščiūno ir Jurgio Čėsnos komanda iš Garliavos Jonučių gimnazijos. Antrąją vietą užėmė Jurgio Druktenio ir Mykolo Radionovo komanda iš Vilniaus Jėzuitų gimnazijos, o trečiąją – Šarūnas Palubinskas ir Lukas Grabažius iš Kauno Juozo Urbšio katalikiškos vidurinės mokyklos.

Šiandien paaiškės ir kitų 8 konkurse dalyvaujančių šalių nacionaliniai nugalėtojai, kurie birželio 28 – liepos 3 dienomis kartu su  Lietuvos komandomis dalyvaus tarptautiniame ALIANTE finale. Finalas organizuojamas kartu su Lietuvos kariuomene ir vyks Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje, Brigados generolo Kazio Veverskio poligone bei Didžiojo Lietuvos Etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke. Finalo metu tarpusavyje varžysis 15 tarptautinių komandų po 4 dalyvius, sudarytų iš nacionalinių turų komandų nugalėtojų, pvz., Lietuva-Gruzija, Juodkalnija-Lenkija, Kroatija-Kanada ir t.t. Finale dalyvių lauks ne tik teorinės užduotys, bet ir sudėtingas dviejų dienų orientacinis žygis bei kitos kartu su Lietuvos kariuomene parengtos užduotys. Penkios geriausiai finale pasirodžiusios tarptautinės komandos laimės unikalią kelionę į Gruziją, kurios metu pamatys ne tik įspūdingą šalies gamtą, bet ir iš arti susipažins su Gruzijos kariuomene.

Nacionalinis ALIANTE konkurso koordinatorius ir šių metų finalo organizatorius yra Atlanto sutarties Lietuvos bendrija. ALIANTE 2015 finalą Lietuvoje globoja LR krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, o finansinę ir kitą paramą skiria Čekijos Trans-Atlantinio bendradarbiavimo organizacija JAGELO 2000, Friedricho Eberto fondas, LR Krašto apsaugos ir Užsienio reikalų ministerijos, UAB „ELSIS“, UAB „Kautra“, UAB „Neptūno vandenys“, UAB „Ostara“, VšĮ „Strėlė“.

map klaipeda telsiai taurages marijampoles alytus kaunas vilnius vilnius panevezys
facebook rss
nato