Apie LATA
Asociacija Atlanto sutarties Lietuvos bendrija (LATA) buvo įkurta prieš daugiau nei 17 metų,. Tuomet pagrindinis organizacijos tikslas buvo supažindinti plačiąją visuomenę su NATO tikslais ir veikla bei remti valstybės pastangas tapti pilnateisiais Euroatlantinės bendrijos nariais. LATA yra pirmoji įkurta tokio pobūdžio organizacija Baltijos šalyse, vėliau LATA tapo tarptautinės organizacijos ATA [angl. Atlantic Treaty Association], šiuo metu vienijančios daugiau nei 40 padalinių skirtingose šalyse, nare.
Su laiku keitėsi ir bendrijos tikslai – šiuo metu LATA siekia ugdyti pilietiškai brandžią ir patriotišką Lietuvos visuomenę, akcentuojant demokratinių vertybių ir principų svarbą šiuolaikinėje valstybėje. Šiuo metu LATA vienija per tris šimtus narių visoje Lietuvoje, bendrijos skyriai įsteigti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje ir Tauragėje; 2005 m. buvo įkurta LATA Jaunimo taryba, kurios veikla orientuota į jaunimą. LATA siekia burti kuo platesnį bendraminčių ratą, todėl asociacija vienija labai įvairius žmonės: nuo moksleivių ir studentų iki žinomų politikų, diplomatų, kariškių, akademikų. LATA pastoviai bendradarbiauja su Lietuvos šaulių sąjunga, Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokykla, VšĮ „Demokratinės politikos institutas“, asociacija „Akademinis politologų klubas“; bendrijos veiklą noriai remia Švietimo ir mokslo, Užsienio reikalų bei Krašto apsaugos ministerijos, savivaldybės, NATO Viešosios Diplomatijos padalinys, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra, užsienio valstybių diplomatinės atstovybės ir kt.
Galima iškirti tris pagrindines LATA veiklos kryptis:
- projektai jaunimui;
- pilietinio ugdymo ir visuomenės informavimo projektai;
- tarptautiniai ir vystomojo bendradarbiavimo projektai.
Nuo pat įkūrimo organizacija inicijavo ir Lietuvoje surengė kelis šimtus įvairių konferencijų, diskusijų, seminarų, išleido ne vieną nekomercinį leidinį. Tęstiniai projektai jaunimui „Aliante“ ir „Kaip veikia NATO?“ kiekvienais metais sutraukia po kelis šimtus dalyvių. LATA yra pateikusi rekomendacijų LR Seimui ir Vyriausybei dėl tam tikrų sričių teisinio reguliavimo tobulinimo. Per ilgametę patirtį LATA užsitarnavo gerą vardą bei pasitikėjimą tarp Lietuvos ir tarptautinių institucijų bei nevyriausybinių organizacijų. Aukštu organizacijos įvertinimu galima laikyti jos atstovų kvietimą dalyvauti priėmimuose pas LR Prezidentą J.E. Valdą Adamkų, taip pat NATO Generalinio Sekretoriaus Jaap de Hoop Scheffer sveikinimą organizacijos dešimties metų jubiliejaus proga. LATA buvo pirmoji Lietuvos nevyriausybinė organizacija įgyvendinusi vystomojo bendradarbiavimo projektą su Afganistanu, Gruzijoje veikia 10 LATA įkurtų NATO informacijos centrų, sėkmingai įgyvendinta keletas iniciatyvų Ukrainoje, Karaliaučiuje (Rusija) ir kitose šalyse.